Ortopédia Cievne centrum Rehabilitácie Masáže Služby Kontakt Cenník Najbližší termín

Odstránenie kŕčových žíl laserom - EVLA

Liečba kŕčových žíl (varixov) laserom predstavuje dnes jednu z najmodernejších a najúčinnejších metódu ich odstránenia. V porovnaní s klasickými chirurgickými liečebnými postupmi sú jej výhody predovšetkým vo výraznom skrátení práceneschopnosti, rýchlejšom hojení a lepšom kozmetickom efekte bez vzniku rozsiahlych jaziev. 

EVLA - endovaskulárna laserová ablácia, je miniinvazívna metóda liečby kŕčových žíl bez potreby celkovej anestézie. Namiesto podviazania a odstránenia insuficientnej žily sú tieto ošetrené  laserom. 

Odstránenie kŕčových žíl laserom

Vykoná sa ultrazvukové vyšetrenie a podľa nálezu sa indikuje EVLA VSM (vena saphena magna). 

Cez malý rez/vpich sa do žily zavedie vodič a katéter. Po vytiahnutí vodiča sa na jeho miesto zavedie laserové vlákno. Pri použití mikrovlákna sa toto zavedie cez sonograficky navigovanú ihlu. Vysoká teplota vytvorená laserovým lúčom zahreje stenu insuficientnej cievy a uzavrie ju. 

Celý zákrok odstránenia kŕčových žíl sa vykonáva v tumescentnej  anestézii a pod ultrazvukovou kontrolou. Trvá v priemere 60-90 minút a závisí od nálezu daného pacienta. Najväčšou výhodou zákroku je minimálna bolestivosť a minimálna až žiadna  pooperačná rekonvalescencia.

Objednať sa na odstránenie kŕčových žíl laserom