Ortopédia Cievne centrum Rehabilitácie Masáže Služby Kontakt Cenník Najbližší termín

Infúzna liečba vitamínom C

Cítite sa často unavený, prepracovaný, ste po operácii, úraze alebo prekonávate akútnu fázu zápalového ochorenia alebo sa neviete pohnúť z miesta s Vašim chronickým problémom?

Objednať sa
Doprajte si vysokodávkovú C-vitamínovú bombu!

Doprajte si vysokodávkovú C-vitamínovú bombu!

Vitamín C je pre ľudský organizmus nesmierne dôležitým prvkom, ktorý nám pomáha s rastom, podporuje vývoj zubov a kostí, spojivového tkaniva a stimuluje tvorbu bielych krviniek. Jeho odporúčaná denná dávka je 60-80 mg. Čo keď to ale nestačí? V tom prípade prichádza na rad infúzna forma vitamínu C (IVC). Svoje uplatnenie nájde infúznu vitamín C aj v rámci rekonvalescencie po operáciách a pri liečbe bolesti a zápalov kĺbov. Dôležitým pomocníkom je aj vo chvíli, keď je vaším cieľom redukcia stresu a zníženie psychickej námahy.

Trápia vás skôr bolesti svalov a väzov? Alebo bojujete s bolesťami chrbta či svalov lakťa? Pre oba prípady máme riešenie: Či už vás trápia akékoľvek problémy s pohybovým aparátom, zavolajte nám a my vám poradíme, ako sa ich jednoducho a bezbolestne zbaviť!

Kedy je vhodné absolvovať infúziu vitamínu-C?

Infúzia vitamínu-C je neinvazívna liečba, v rámci ktorej sa niekoľkokrát týždenne aplikuje infúznej vitamín C (IVC) priamo do krvného obehu. Pri podaní vitamínu C ústami totiž nedá dosiahnuť tak vysoké koncentrácie v organizme ako pri intravenóznej aplikácii. Pomocou tej je možné dosiahnuť až 15násobný vyššia koncentrácia, ktorá je pre správne fungovanie infúznej terapie vitamínom C žiaduce.

Infúzna liečba vitamínom C sa používa nielen pre zmiernenie už existujúcich chorôb, ale aj ako prevencia mnohých ochorení. Svoj veľký význam má v liečbe onkologických ochorení, kedy pomáha s likvidáciou rakovinových buniek (vitamín C totiž blokuje nádorovú angiogenézu a nádor tak nemôže vytvárať nové cievy). V neposlednom rade tiež vitamín C pomáha s lepší a kvalitnejší tvorbou kolagénu, a boji s bolesťami ako podporná liečba k analgetikám. Je to s obľubou medzinárodne používaná leičba na popredných ortopedických a traumatologických pracoviskách.

 • podporuje tvorbu kolagénu
 • urýchľuje hojenie rán a zmierňuje príznaky radu chorôb
 • pri oslabenej imunite, opakujúcich sa virózach a nachladnutí
 • ateroskleróze
 • artritíde
 • únavovom syndróme
 • onkologických ochoreniach - prispieva k likvidácii rakovinových buniek
Infúzia vitamínom C

Prečo podávať vitamín C v infúziách?

Vitamín C podávaný infúziou má veľmi silný účinok na posilnenie imunity, zlepšuje stav pleti, posilňuje vlasy a nechty a v nemalej miere zrýchľuje metabolizmus. Veľkou výhodou takto podávaného vitamínu C je tiež pozitívne ovplyvnenie našej nálady a životnej energie. Okrem prevencie je takto vysoké množstvo vitamínov schopné priamo odstrániť ťažkosti spôsobené ich nedostatkom.

Vitamín C je možné podávať vo forme tabliet alebo prášku, ale pri dávkach vyšších ako 1000 mg denne už klesá schopnosť vstrebanie črevnou sliznicou do krvného obehu a zvyšovanie jeho príjmu ústami potom stráca zmysel. Vitamín C podaný v infúzii naopak dosiahne vysokých koncentrácií v krvi a teda jeho dostupnosť do všetkých orgánov a tkanív v tele je vysoko optimálna. Podanie vitamínu C infúziami má proti užití ústami výhodu niekoľkonásobne vyššia koncentrácia účinných látok

Infúzia vitamínom C

A aké ďalšie výhody má infúzie vitamínu C pre náš organizmus?

 • má veľmi priaznivý vplyv na zjemnenie hlbokých vrások - vyhladí pleť
 • podporuje syntézu kolagénu potrebného pre produkciu elastínu a stavu našej pokožky
 • zvyšuje obranyschopnosť organizmu proti stresu a syndrómu vyhorenia
 • pozitívne ovplyvňuje hojenie rán a má protizápalové a protiinfekčné účinky
 • pozitívne ovplyvňuje rast tkanív
 • podporuje spevnenie cievnej steny a správnu hodnotu krvného tlaku
 • opakované infúzie zastavia ťahajúce sa chronické zápaly, detoxikujú pečeň a stabilizujú hormonálnu činnosť
 • Ale hlavne - dodá telu potrebnú dávku vitamínu C, ktorého máme v určitých mesiacoch zo stravy nedostatok!

Pre koho je vhodná aplikácia vitamínu C v infúziách?

Aplikácia vitamínu C je vhodná takmer pre všetkých, pôsobí ako posilňovač nášho imunitného systému.

Odporúčame sérií 3-5 infúzií aplikovaných v týždňových intervaloch.

Ako prebieha podávanie vitamínu C v infúzii?

Aplikácia prebieha intravenózne podaním jednoduchým vpichom do žily a postupným odkvapkávaním vitamínu C v jeho tekutej forme do vašej krvi. Táto terapia trvá cca 25 - 30 minút pri ktorej ste v polohe ktorá vám bude vyhovovať, ale najčastejšie to býva v polosede. Okamžite po aplikácii sa možno vrátiť k akejkoľvek činnosti bez akéhokoľvek obmedzenia.

Cena: 45 € za jedno infúzne podanie

Pokiaľ máte o infúznu liečbu záujem, neváhajte nás kontaktovať na 0909 122 122 alebo sa objednať.

Objednať sa