Ortopédia Cievne centrum Rehabilitácie Masáže Iné služby Kontakt Cenník Najbližší termín
Klasická masáž

Klasická masáž

Klasická masáž zahŕňa priame masírovanie pokožky a svalov v danej oblasti. Používa sa päť rôznych pohybov rúk – hladenie, miesenie, trenie, poklepávanie a vibrovanie.

Vykonáva sa pomocou masírovania mäkkých častí svalov rôznymi mechanickými pohybmi, ktoré prinášajú lokálne uvoľnenie, ale zároveň majú aj celkový regeneračný účinok. Je vynikajúcim prostriedkom na zlepšenie cirkulácie krvi, obnovenie vnútorného napätia svalov a ciev, zmiernenie bolestí a kŕčov v problematických partiách a odstránenie dlhodobej únavy pri celkovom vyčerpaní. Je vynikajúca pre ľudí, ktorí trpia rôznymi degeneratívnymi ochoreniami pohybového aparátu, srdcovo-cievnymi ochoreniami a ťažkosťami nervového alebo tráviaceho systému.

Hlavné účinky masáže:

  • zmierňuje bolesti
  • priaznivo pôsobí po úrazoch a operáciách pohybového aparátu
  • pomáha pri rekonvalescencii
  • prispieva k prekrveniu kože, vyprázdňovaniu povrchových žíl a lymfatických ciev
  • podporuje sekréciu potných žliaz, vstrebávanie opuchov a hematómov
  • zlepšuje výživu a činnosť tkanív v kĺboch a šľachách

Klasická masáž sa používa buď samostatne alebo v kombinácii s inými masážnymi metódami. Zvyčajne tvorí základ liečby a možno ju použiť ako medicínsky, tak aj na relaxáciu.

Klasická masáž celkovo priaznivo pôsobí na organizmus a podporuje pohodu a relax pacienta. Detailne sa stimuluje kožný a bunkový metabolizmus, prietok krvi a lymfy, ako aj prekrvenie svalstva a tvorba kĺbovej tekutiny. Zlepšuje sa elasticita väzov a šliach a harmonizuje sa svalová nerovnováha. To vedie k úľave od bolesti, zníženiu srdcovej frekvencie a krvného tlaku, ako aj k hlbokému dýchaniu a tým k psychickej relaxácii.

Objednajte sa online

Klasická masáž (60 min) - 40€ Objednať sa na termín

Klasická masáž (90 min) - 60€ Objednať sa na termín